Piwowary 2018

20 lutego 2018 | Komentowanie nie jest możliwe

Piąte Targi Piw Regionalnych i Browarnictwa – Piwowary 2018 odbędą się w Łodzi w dniach 9 – 10 marca 2018 roku. W hali Expo swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele obecnych na polskim rynku browarów regionalnych, rzemieślniczych, kontraktowych oraz producenci surowców piwnych. Organizatorzy zaplanowali między innymi szkolenia, warsztaty i prezentacje przygotowane przez ekspertów. Zwiedzający targi Piwowary będą mieli szansę porozmawiać z twórcami swoich ulubionych piw oraz poznać nowe marki. Targom towarzyszyć będzie Giełda Birofiliów, czyli spotkanie osób kolekcjonujących akcesoria piwne takie jak: etykiety, butelki, kapsle, literatura, podstawki, naczynia oraz przedmioty informacyjno-reklamowe. Gośćmi targów będą certyfikowani sędziowie piwni oraz cenieni w całej Europie eksperci. Z myślą o miłośnikach piwa organizatorzy PIWOWARÓW przygotują kursy sensoryczne oraz zajęcia poświęcone domowemu warzeniu piwa.

Niezmiernie nam miło poinformować, że Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich jest patronem branżowym wydarzenia. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Do zobaczenia na miejscu.

Link do oficjalnej strony Piwowarów: http://www.piwowary.com.pl/

WARUNKI ZGŁOSZENIA

30 sierpnia 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

1. Przesłanie wypełnionego Wniosku o przyznanie Znaku na adres e-mail:

info@browaryregionalne.pl

W tytule wiadomości prosimy wpisać „Kodeks Dobrego Piwa”

Wzór wniosku do pobrania: Wniosek o przyznanie znaku Kodeks Dobrego Piwa

2. Warunkiem rozpatrzenia wniosku jest uiszczenie opłaty za zgłoszenie na konto Stowarzyszenia :

STOWARZYSZENIE REGIONALNYCH BROWARÓW POLSKICH

UL. Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn

03 9343 0005 2600 0068 2000 0010

 

 z dopiskiem: „zgłoszenie piw/wszczęcie procedury przyznawania znaku”

Wysokość opłaty:

  • Dla członków SRBP:

2500 zł- pierwsze piwo

2000 zł – drugie piwo

1500 zł- każde następne

  • Dla browarów niezrzeszonych:

3500 zł- pierwsze piwo

3000 zł- drugie piwo

2000 zł- za każde następne

3. Przesłanie kurierem po 3 opakowania jednostkowe zgłaszanego piwa do trzech członków Kapituły. Dane adresowe do przesyłki zostaną dostarczone w postaci informacji zwrotnej po przesłaniu wypełnionego wniosku.

Kapituła Znaku „KODEKS DOBREGO PIWA”

30 sierpnia 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

Kodeks Dobrego Piwa, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich, to forma wyróżnienia i certyfikacji piw, które warzone są z poszanowaniem fundamentalnych zasad piwowarskiego rzemiosła.

Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich, by zapewnić bezstronność procesu certyfikowania piw ubiegających się o Znak, powierzyło proces certyfikacji Kapitule Kodeksu Dobrego Piwa. Członkowie Kapituły to osoby niezależne, reprezentujące różne środowiska, ale posiadające niezbędną wiedzę fachową dotyczącą całej branży piwowarskiej. W wyborach, które miały miejsce 6 lipca 2017 roku, do Kapituły zostali wybrani:

Marek Suliga- sędzia piwny i człowiek promujący dobre piwo i jego kulturę

Marcin Stefaniak – bloger, piwowar domowy i animator piwnej kultury

Tadeusz Rakowiecki – wieloletni były pracownik Browarów Lubelskich Perła

Pierwsze spotkanie Kapituły Kodeksu Dobrego Piwa odbyło się 20 sierpnia br. Kapituła na swojego Przewodniczącego wybrała Marka Suligę. Ukonstytuowanie się Kapituły oznacza, że jest ona gotowa wspierać konsumentów w dokonywaniu wyborów piw warzonych w oparciu o wysokie standardy. Oznacza to, że browary zainteresowane przystępowaniem do Kodeksu Dobrego Piwa i chcące certyfikować poszczególne piwa ze swej oferty już mogą dopełniać wszelkich formalności.

KODEKS DOBREGO PIWA

2 sierpnia 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

KODEKS DOBREGO PIWA

kodeks dobrego piwa znak -mały2

Preambuła

             Uznając, że dobre piwo to nie tylko napój alkoholowy, ale przede wszystkim element europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego, wierzymy w to, że kryje się w nim bogactwo smaku i aromatu, kunszt i pasja piwowara oraz fragment historii ludzi, dla których piwo stanowi życiową pasję. Read more

Walne Zgromadzenie 2017

26 marca 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 24 marca 2017 w Witnicy odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Miało ono na celu podsumowanie działalności Stowarzyszenia w roku ubiegłym oraz zatwierdzenie uchwał i udzielenie absolutorium dla Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Głównym punktem spotkania było omówienie prac związanych z ustanowieniem Regulaminu przyznawania znaku „KODEKS DOBREGO PIWA” będącego znakiem towarowym Kodeksu Dobrego Piwa. W trakcie spotkania odbyły się również prezentację firm:
-ALFA PLASTIK – czeskiej firmy specjalizującej się w produkcji typowych jak i wytwarzanych specjalnie na zamówienie opakowań transportowych przeznaczonych do żywności oraz przemysłu i farmacji
- INTER-GLASS Sp. z o.o.- zajmująca się produkcją szkła gospodarczego
-ARTI-BAU sp. z o.o. – Cyfrowa Drukarnia Etykiet prezentująca innowacyjną maszynę hybrydową Mark Andy Digital Series do druku etykiet na roli, łączącą technologie druku cyfrowego tj. inkjetową i fleksograficzną

Walne Zgromadzenie SRBP 2016

31 marca 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

23 marca 2016 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Tym razem reprezentanci browarów zrzeszonych w SRBP gościli w Browarze Amber w Bielkówku. Celem Walnego Zgromadzenia było podsumowanie ubiegłorocznej działalności stowarzyszenia, przyjęcie uchwał i ustalenie planu działań na rok 2016.

Kluczowym punktem obrad było podsumowanie dotychczasowych prac nad „Kodeksem dobrego piwa”. Członkowie Stowarzyszenia przyjęli ostateczne brzmienie Kodeksu. Postanowili też, że zostanie powołana grupa robocza, której zadaniem będzie przygotowanie regulaminu przyznawania certyfikatu oraz opracowanie znaku graficznego pozwalającego wyróżnić piwa najwyższej jakości.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Browaru.

Targi Piw Regionalnych- Piwowary 2016

31 marca 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 1-2 kwietnia 2016 w hali Expo w Łodzi (ul. Stefanowskiego 30) po raz trzeci odbędą się Targi Piw Regionalnych- Piwowary, nad którymi i w tym roku Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich objęło patronat. W wydarzeniu biorą udział producenci oraz dystrybutorzy piw znanych i nagradzanych. Podczas Targów prócz browarów wystawiać się będą także firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją surowców piwnych czy instalacji browarniczych. Piwowary to nie tylko degustacja znakomitych trunków, ale również koncerty, konkursy, dyskusje i spotkania z piwnymi specjalistami.

Jednym z punktów piątkowego programu jest prezentacja prezesa Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich Andrzeja Olkowskiego dotycząca szeroko pojętej Definicji Piwa. Nie będzie to dyskusja o gustach, stylach ani modach. Tematem wykładu i towarzyszącej mu dyskusji będą fundamentalne zasady piwowarskiego rzemiosła. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną główne założenia „Kodeksu dobrego piwa”.

Program Targów i listę wystawców można znaleźć na stronie organizatora
www.interservis.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

II Wschodni Kongres Gospodarczy

28 września 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

Pierwsza edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego w roku 2014 dowiodła jak duża jest potrzeba debaty o przyszłości wschodniego makroregionu Polski. Tegoroczny kongres odbył się w Białymstoku w dniach 24-25 września. Problematyce wschodniej nadano dwa uzupełniające się znaczenia: hasło „Wschód” to z jednej strony Polska Wschodnia z jej specyfikacją, problemami i potencjałem rozwojowym, w drugim rozumieniu- relacje polityczne i gospodarcze między Unią Europejską, Polską i wschodnią Europą.
Agenda Konresu objeła zarówno problematykę geopolitycznych uwarunkowań rozwoju gospodarki na wschodzie Europy, kwestie bezpieczeństwa, współpracy międzynarodowej i transgranicznej, znaczenie wielkich inwestycji infrastrukturalnych, jak i szczegółowe analizy ważnych obszarów gospodarki – energetyki, rynku rolno-spożywczego, usług medycznych, handlu, turystyki i hotelarstwa. W zaplanowanych 30 sesjach tematycznych udział wzieło ponad 100 prelegentów.

Powrót Grodziskiego Piwobrania

20 września 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 12-13 września w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się pierwsza edycja wznowionego legendarnego święta piwa- Grodziskiego Piwobrania. Dawniej było ono swoistym świętem miasta obchodzone przez 26 lat poczynając od roku 1976. Impreza ta przyciągała smakoszy grodziskiego piwa oraz miłośników pamiątek związanych z piwowarstwem. Sami mieszkańcy poprzez udział w żakinadzie, licznych konkursach, zawodach, zabawach, koncertach, popijając piwo lane prosto z ogromnej beczki na grodziskim rynku, celebrowali niepowtarzalność warzonego w Grodzisku Wielkopolskim złotego trunku i wspaniałą atmosferę. Dla grup branżowych organizowano liczne seminaria, konkursy i wystawy. Podczas Grodziskiego Piwobrania swoje początki miała Międzynarodowa Giełda Birofiliów, która odbywa się do dnia dzisiejszego.

Podczas tegorocznej imprezy oprócz degustowania różnych gatunków piwa odwiedzający mieli również możliwość uczestniczyć w konferencji naukowej dotyczącej piw regionalnych,a piwowarzy domowi zmierzyć się w zorganizowanym konkursie piw domowych. Na tą niezwykłą okazję reaktywowany niedawno Grodziski browar przygotował limitowaną edycję legendarnego złotego trunku.

Podczas uroczystej inauguracji Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej symbolicznie przekazali klucze do bram miast na ręce Członka Zarządu Browaru w Grodzisku Wielkopolskim Krzysztofa Panka oraz Prezesa Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich Andrzeja Olkowskiego.

Ogromne zainteresowanie i frekwencja podczas tegorocznej imprezy daje nadzieję na przywrócenie dawnej świetności tego wydarzenia.

Również przy okazji Grodziskiego Piwobrania odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Było ono poświęcone dyskusji nad powstałym projektem Kodeksu Dobrego Piwa. Spotkanie to umożliwiło przyspieszenie prac mających na celu ostateczne sformułowanie dokumentu.

POROZMAWIAJMY O JAKOŚCI POLSKIEGO PIWA

14 lipca 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 10-11 kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Obrady dotyczyły zadań statutowych stowarzyszenia, ale przede wszystkim poświęcone były polskiej scenie piwowarskiej.

Read more


  • Subskrypcja

    Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prosimy o dodanie kanału RSS do swojego czytnika lub rejestrację na stronie w celu otrzymywania informacji mailowo.

  • Logowanie

  • Cookies

    Witryna korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz wyłączyć pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.

RSS