Walne Zgromadzenie SRBP 2016

31 marca 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

23 marca 2016 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Tym razem reprezentanci browarów zrzeszonych w SRBP gościli w Browarze Amber w Bielkówku. Celem Walnego Zgromadzenia było podsumowanie ubiegłorocznej działalności stowarzyszenia, przyjęcie uchwał i ustalenie planu działań na rok 2016.

Kluczowym punktem obrad było podsumowanie dotychczasowych prac nad „Kodeksem dobrego piwa”. Członkowie Stowarzyszenia przyjęli ostateczne brzmienie Kodeksu. Postanowili też, że zostanie powołana grupa robocza, której zadaniem będzie przygotowanie regulaminu przyznawania certyfikatu oraz opracowanie znaku graficznego pozwalającego wyróżnić piwa najwyższej jakości.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Browaru.

Targi Piw Regionalnych- Piwowary 2016

31 marca 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 1-2 kwietnia 2016 w hali Expo w Łodzi (ul. Stefanowskiego 30) po raz trzeci odbędą się Targi Piw Regionalnych- Piwowary, nad którymi i w tym roku Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich objęło patronat. W wydarzeniu biorą udział producenci oraz dystrybutorzy piw znanych i nagradzanych. Podczas Targów prócz browarów wystawiać się będą także firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją surowców piwnych czy instalacji browarniczych. Piwowary to nie tylko degustacja znakomitych trunków, ale również koncerty, konkursy, dyskusje i spotkania z piwnymi specjalistami.

Jednym z punktów piątkowego programu jest prezentacja prezesa Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich Andrzeja Olkowskiego dotycząca szeroko pojętej Definicji Piwa. Nie będzie to dyskusja o gustach, stylach ani modach. Tematem wykładu i towarzyszącej mu dyskusji będą fundamentalne zasady piwowarskiego rzemiosła. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną główne założenia „Kodeksu dobrego piwa”.

Program Targów i listę wystawców można znaleźć na stronie organizatora
www.interservis.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

II Wschodni Kongres Gospodarczy

28 września 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

Pierwsza edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego w roku 2014 dowiodła jak duża jest potrzeba debaty o przyszłości wschodniego makroregionu Polski. Tegoroczny kongres odbył się w Białymstoku w dniach 24-25 września. Problematyce wschodniej nadano dwa uzupełniające się znaczenia: hasło „Wschód” to z jednej strony Polska Wschodnia z jej specyfikacją, problemami i potencjałem rozwojowym, w drugim rozumieniu- relacje polityczne i gospodarcze między Unią Europejską, Polską i wschodnią Europą.
Agenda Konresu objeła zarówno problematykę geopolitycznych uwarunkowań rozwoju gospodarki na wschodzie Europy, kwestie bezpieczeństwa, współpracy międzynarodowej i transgranicznej, znaczenie wielkich inwestycji infrastrukturalnych, jak i szczegółowe analizy ważnych obszarów gospodarki – energetyki, rynku rolno-spożywczego, usług medycznych, handlu, turystyki i hotelarstwa. W zaplanowanych 30 sesjach tematycznych udział wzieło ponad 100 prelegentów.

Powrót Grodziskiego Piwobrania

20 września 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 12-13 września w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się pierwsza edycja wznowionego legendarnego święta piwa- Grodziskiego Piwobrania. Dawniej było ono swoistym świętem miasta obchodzone przez 26 lat poczynając od roku 1976. Impreza ta przyciągała smakoszy grodziskiego piwa oraz miłośników pamiątek związanych z piwowarstwem. Sami mieszkańcy poprzez udział w żakinadzie, licznych konkursach, zawodach, zabawach, koncertach, popijając piwo lane prosto z ogromnej beczki na grodziskim rynku, celebrowali niepowtarzalność warzonego w Grodzisku Wielkopolskim złotego trunku i wspaniałą atmosferę. Dla grup branżowych organizowano liczne seminaria, konkursy i wystawy. Podczas Grodziskiego Piwobrania swoje początki miała Międzynarodowa Giełda Birofiliów, która odbywa się do dnia dzisiejszego.

Podczas tegorocznej imprezy oprócz degustowania różnych gatunków piwa odwiedzający mieli również możliwość uczestniczyć w konferencji naukowej dotyczącej piw regionalnych,a piwowarzy domowi zmierzyć się w zorganizowanym konkursie piw domowych. Na tą niezwykłą okazję reaktywowany niedawno Grodziski browar przygotował limitowaną edycję legendarnego złotego trunku.

Podczas uroczystej inauguracji Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej symbolicznie przekazali klucze do bram miast na ręce Członka Zarządu Browaru w Grodzisku Wielkopolskim Krzysztofa Panka oraz Prezesa Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich Andrzeja Olkowskiego.

Ogromne zainteresowanie i frekwencja podczas tegorocznej imprezy daje nadzieję na przywrócenie dawnej świetności tego wydarzenia.

Również przy okazji Grodziskiego Piwobrania odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Było ono poświęcone dyskusji nad powstałym projektem Kodeksu Dobrego Piwa. Spotkanie to umożliwiło przyspieszenie prac mających na celu ostateczne sformułowanie dokumentu.

Read more

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich

15 kwietnia 2015 | Komentowanie nie jest możliwe

  Tegoroczne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich odbyło się 10 kwietnia w podczas targów Piwowary 2015 w Hali Expo w Łodzi. W trakcie spotkania ustalono plan działania Stowarzyszenia na rok 2015 oraz przyjęto uchwały. Sprawujący do tej pory funkcję prezesa Stowarzyszenia Pan Andrzej Olkowski został wybrany na kolejną kadencję. W czasie spotkania zatwierdzono nowy skład Komisji Rewizyjnej. Pana Mariusza Supady z Browaru Cornelius, który zrezygnował z funkcji członka Komisji Rewizyjnej, zastąpił Pan Mariusz Mogiłka z Browaru Krajan.

  Po części formalnej podjęto dyskusję nad odpowiedzialnością producentów za oferowane piwa. Dyskusja ta obejmowała szereg zagadnień, w tym jawność informacji, dobre praktyki oraz czytelność opisu produktu. Rezultatem rozmów jest podjęcie działań mających na celu opracowanie „Kodeksu Dobrego Piwa”.

Tegoroczna już 44 edycja Chmielaków Krasnostawskich odbyła się w dniach 22-24 sierpnia.Podczas tego Ogólnopolskiego święta Chmielarzy i Piwowarów odbył się Największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Tegoroczna edycja odbyła się w zupełnie nowych 17 kategoriach, w których piwa były podzielone stylami – 8 kategorii piw dolnej fermentacji, 8 kategorii piw górnej fermentacji oraz kategoria piw miodowych.

Konkurs współorganizowany był przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa „Bractwo Piwne”, członka Europejskiej Unii Konsumentów Piwa i przeprowadzony pod nadzorem Marka Suligi i dr Tadeusza Kuchciaka.

W tym roku do Konkursu zgłoszono 258 piw z 45 browarów z Polski i zagranicy. W Konkursie konkurowały piwa zarówno z browarów koncernowych, regionalnych, rzemieślniczych, jak i rodzinnych i domowych.

Również tegoroczny konkurs okazał się wielkim sukcesem dla Członków Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Najwięcej medali zdobył Browar Jagiełło, którego piwa zdobyły 3 złote i 4 srebrne medale. W 3 kategoriach pierwsze dwa miejsca należały właśnie do piw z tego browaru:
- w kategorii piwa jasne w stylu Pils- Jagiełło Pils (I miejsce), Nałęczowskie (II miejsce)
-w kategorii piw ciemnych do 18 stopni Plato- Nałęczowskie Ciemne (I miejsce), Magnus (II miejsce)
-w kategorii piw smakowych- Magnus Toffee (I miejsce), Magnus Śliwkowy (II miejsce)
-w kategorii piw miodowych- Jagiełło Miodowy (II miejsce)

Również z wyniku konkursu może być zadowolony browar Fortuna, którego Fortuna Miodowe Ciemne wywalczyło złoto w kategorii piw miodowych, natomiast Komes Potrójny Złoty zdobył drugie miejsce w kategorii piw belgijskich o podwyższonym ekstrakcie.

W kategorii Piw o podwyższonej zawartości chmielu pierwsze miejsce zdobyła AIPA z serii Podróży Kormorana z Browaru Kormoran. To nie jedyny medal zdobyty przez ten Browar. Porter Warmiński wywalczył srebro w kategorii piw w stylu Porter Bałtycki. Również w tej kategorii brąz wywalczył Browar Amber swoim Grand Imperial Porterem.

Z dwoma medalami wyjechał także Browar Cornelius. Alter Beer Valkiria zdobył srebro w kategorii Witbier, natomiast Triple Blond brąz w kategorii Piw w stylu belgijskim o podwyższonym ekstrakcie.

W kategorii Piw w stylu Stout Dry/Seet srebro powędrowało do Browarmi za piwo Ciemne Stout.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Global Craft Beer Award 2014- złoto dla Browaru Kormoran

22 lipca 2014 | Komentowanie nie jest możliwe

Coffee Stout z Browaru Kormoran otrzymał złoto w kategorii Chocolate or Coffee beer w konkursie Global 2014 który odbył się 25 lipca w Berlinie.

Global Craft Beer Award jest nagrodą przyznawaną corocznie przez ekspertów, a także browarników z Global Association of Craft Beer Brewers. Piwa oceniało 34 członków jury z całego świata. Organizatorzy na stronie http://www.craftbeeraward.org/jury podkreślają: „CraftBeerAward to nagroda przyznawana piwowarom przez piwowarów. Żadnych krytyków, żadnych sommelierów, żadnych samozwańczych ekspertów…”.

GRATULUJEMY !!!!

Kolejny wielki sukces Komes Portera Browaru Fortuna

22 kwietnia 2014 | Komentowanie nie jest możliwe

Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna z Wielkopolski zdobywcą brązowego medalu na największym konkursie na świecie- World Beer Cup 2014. Jako jedyny z Polski znalazł się w gronie najlepszych piw na świecie. World Beer Cup jest to konkurs odbywający się w Denver w USA. Należy on do najbardziej prestiżowych i największych konkursów piwnych na świecie, nazywany również „Olimpiadą Piw”. Komes Porter Bałtycki startował w kategorii Porterów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia w Denver, w USA.

W konkursie World Beer Cup 2014 o tytuł najlepszych złotych trunków walczyła imponująca liczba piw. Do konkursu nadesłano 4 754 piwa, z 1 403 browarów z 58 krajów. Piwa oceniał panel 219 profesjonalnych sędziów z 31 krajów. Sędziowie oceniali cechy sensoryczne piwa jak: kolor, pianę, aromat i smak. Ocena odbywała się na zasadzie ślepych testów, oceniający znali jedynie typ piwa, ale nie jego markę.

Międzynarodowy panel sędziów piwnych uznał, że Komes Porter Bałtycki w najwyższym stopniu reprezentuje najlepsze cechy stylu Porter Bałtycki. Porter z Browaru Fortuna ujął sędziów nasyconą ciemną barwą, kremową piana, wytrawnym złożonym smakiem dopełnionym nutami palonego słodu, czekolady i kawy.

Zwycięzcy gratulujemy!!!

Walne zgromadzenie SRBP

31 marca 2014 | Komentowanie nie jest możliwe

W dniu 28.03.2014 w Łodzi odbyło się tegoroczne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. W czasie spotkania przyjęto uchwały oraz ustalono plan działania na rok 2014. Wysłuchano prezentacji Pana Alexa Zielke „ZielCon” dotyczącą MultiPack’ów. Podczas prezentacji pana Waldemara Mazurka z SCF Naturals został poruszony niezwykle istotny problem polskiego chmielu.


  • Subskrypcja

    Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie prosimy o dodanie kanału RSS do swojego czytnika lub rejestrację na stronie w celu otrzymywania informacji mailowo.

  • Logowanie

  • Cookies

    Witryna korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz wyłączyć pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.

RSS